27.10 I 11.00 – 13.00
Stary Browar, Słodownia +2
27.10.2024 (niedziela), godz. 11:00 – 13:00
Warsztaty projektowe. Zaprojektuj strefę wytchnienia
miejsce: Stary Browar, Słodownia +2
Prowadzący: Dominika Pazder, Agnieszka Rumież, Bartek Kaźmierczak
Uwaga! Ograniczona liczba uczestników.
Obowiązują zapisy: hello@poznandesignfestival.pl
Dominika Pazder, Agnieszka Rumież i Bartek Kaźmierczak zapraszają studentów, projektantów i wszystkich chętnych poznaniaków i poznanianki do wspólnego projektowania. Podczas warsztatów powstanie kilka przykładów stref wytchnienia, które później będą mogły być wykorzystane i zaadaptowane w różnych miejskich lokalizacjach.
Dominika Pazder – 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej uzyskując certyfikat Royal Institute of British Architects. Od 2003 roku związana z Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej, na którym w latach 2012-2015 pełniła funkcję Prodziekana ds. Studenckich. W latach 2010-2016 zatrudniona na Wydziale Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Związana z wieloma stowarzyszeniami polskimi i zagranicznymi m.in. Towarzystwem Urbanistów Polskich, European Center for Science Education and Research, a od 2022 roku Global Urban Development, w którym pełni funkcję Board Member od 2023 roku. Jest członkiem Advisory Group of Centre for Urban Wellbeing, Birmingham University od 2023 roku. Od 2015 roku pełni funkcję członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji. Prowadzi aktywną działalność na rzecz odnowy obszarów miejskich realizowaną m.in. we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Miastem Poznań, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi, także w zakresie przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych. W 2020 otrzymała Nagrodę Ministra Rozwoju. Autorka około 90 publikacji, w tym kilku monografii autorskich lub współautorskich. Główne zainteresowania badawcze dotyczą zagadnień związanych z odnową obszarów śródmiejskich, powiązaniami aspektów przestrzennych i społecznych rewitalizacji. Działalność naukowo-badawcza i wdrożeniowa poświęcona jest problematyce przestrzeni publicznych, szczególnie w kontekście zwiększania ich atrakcyjności społecznej, podnoszenia jakości życia, jak również szeroko rozumianych związków człowieka z miejscem, rewaloryzacji przestrzeni publicznych czy placemaking’u.
Agnieszka Rumież – w 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej w specjalizacji architektura i urbanistyka. Od 2008 roku związana z alma mater jako badacz i nauczyciel akademicki. W latach 2012-2016 pełniła funkcję Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+. W roku 2018 obroniła pracę doktorską w temacie „Improwizacja jako strategia w projektowaniu architektonicznym” uzyskując tytuł doktora nauk technicznych. Za pracę tę otrzymała Nagrodę Ministra Rozwoju w roku 2018. W roku 2020 obroniła pracę licencjacką z matematyki teoretycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Od 2023 roku związana z Global Urban Development. Autorka kilkunastu publikacji, uczestniczka wielu międzynarodowych konferencji. Główne zainteresowania badawcze dotyczą zagadnień związanych z teorią architektury w zakresie strategii projektowych wykorzystujących intuicję (improwizacje), ale także waloryzacji dziedzictwa kulturowego ze szczególnym uwzględnieniem dóbr kultury współczesnej. Od 2023 roku jest zaangażowana w projekty badawcze związane z odnową obszarów śródmiejskich uwzględniających założenia zrównoważonego rozwoju. Swoje kompetencje akademickie wzmocniła praktyką architektoniczną w latach 2007-2014, będąc zatrudniona w biurze projektowym PPWK – Pracownia Projektowa Wojciech Kolesiński. Od roku 2014 pracuje jako freelancer w dziedzinie architektury i architektury wnętrz. Od 2001 roku bierze udział w szeroko pojętym życiu muzycznym – jako gitarzystka i wokalistka.
Bartosz Kaźmierczak – Od 2002 roku pracownik Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autor i współautor projektów z zakresu urbanistyki, obiektów architektonicznych, architektury wnętrz oraz scenografii filmowej. W latach 2005-2009 członek Zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich w Poznaniu, za co otrzymał srebrną odznakę TUP. Od 2015 roku jest członkiem Zarządu Forum Rewitalizacji. W 2013 roku członek zespołu ekspertów powołanego przez Ministerstwo Rozwoju w zakresie oceny dobrych praktyk w kształtowaniu ładu przestrzennego. W 2014 roku odbył staż naukowy w Technische Universität Dortmund, realizowany w ramach unijnego programu „Knowledge Engineering for Intelligent Development”. W latach 2015-2019 członek Miejskiej Komisji Architektonicznej i Urbanistycznej w Poznaniu, a od 2015 w mieście Turek. Od 2017 roku członek poznańskiego Think-Tank powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania. Autor około 70 recenzowanych publikacji. Członek Editorial & Scientific Advisory Board oraz Reviewer Team na platformie naukowej EUSER – European Center for Science Education and Research (2015-2018); od 2020 roku członek Scientific and Technical Committee & Editorial Review Board of IRC – International Research Conference Series; członek Editorial Board of URP – Urban and Regional Planning Journal (2020-2022); od 2021 roku Fellowship Member of Scholars Academic and Scientific Society, a od 2022 roku Senior Fellowship Member of Global Urban Development. Głównym obszarem zainteresowań naukowo-badawczych są zagadnienia urbanistyczne, w tym zrównoważona polityka przestrzenna miast, rewitalizacja oraz rewaloryzacja przestrzeni publicznych.